Personal Nils Holgersson vuxenutbildning

Viktig sommarinformation!

Under vecka 28 och 29 kommer SYV, administration och Lärcentrum att hålla helt stängt. Vid akuta ärende, maila vux@skurup.se men tänk först på att läsa information angående antagning och CSN här.

Vecka 25
Lärcentrum bemannat, bokning sker per mail, Larcentrum@skurup.se
Barbara Sjögren, barbara.sjogren@skurup.se  0738-56 03 17

Vecka 26
Lärcentrum bemannat, bokning sker per mail, Larcentrum@skurup.se
Barbara Sjögren, barbara.sjogren@skurup.se  0738-56 03 17
Mikael Svensson, mikael.svensson@skurup.se 0738-56 03 13
 

Vecka 27
Lärcentrum bemannat, bokning sker per mail, Larcentrum@skurup.se
Barbara Sjögren, barbara.sjogren@skurup.se  0738-56 03 17
Detta är sista veckan antagning till nya kurser samt SFI görs, samt sista vecka som det finns möjlighet att att ändra i sin studieplanering innan sommaren.

Vecka 28-29
Lärcentrum STÄNGT. Inte möjligt att skriva nationellt prov, prövning eller tentamen.

Administratör semester (tillgänglig måndagar via charlotte.pilhamre@skurup.se), hänvisning till vux@skurup.se
Studie- och yrkesvägledare semester, hänvisning till vux@skurup.se

Vecka 30
Lärcentrum bemannat, bokning sker per mail, Larcentrum@skurup.se
Mikael Svensson, mikael.svensson@skurup.se 0738-56 03 13
Barbara Sjögren, barbara.sjogren@skurup.se  0738-56 03 17

Lärcentrum obemannat förmiddagar.

Administratör semester (tillgänglig måndagar via charlotte.pilhamre@skurup.se), hänvisning till vux@skurup.se
Studie- och yrkesvägledare semester, hänvisning till vux@skurup.se
Vid akuta ärende, maila vux@skurup.se men tänk först på att läsa information nedan.

Vecka 31
Lärcentrum bemannat, bokning sker per mejl, larcentrum@skurup.se
Barbara Sjögren, barbara.sjogren@skurup.se 0738-56 03 13
Mikael Svensson, mikael.svensson@skurup.se 0738-56 03 13

Administratör semester (tillgänglig måndagar via charlotte.pilhamre@skurup.se), hänvisning till vux@skurup.se
Lärcentrum obemannat förmiddagar.

Vecka 32
Lärcentrum bemannat, bokning sker per mail, larcentrum@skurup.se
Barbara Sjögren, barbara.sjogren@skurup.se  0738-56 03 17
Mikael Svensson, mikael.svensson@skurup.se 0738-56 03 13

Vecka 33
Lärcentrum bemannat, bokning sker per mail, larcentrum@skurup.se
Mikael Svensson, mikael.svensson@skurup.se 0738-56 03 13

 

Kontakta oss

 

Malin Celander, Rektor
Tel: 0411-53 82 00
E-post: malin.celander@skurup.se

Louise Tygewall, Studie- och yrkesvägledare
Tel: 0411-53 63 42  (Telefontid mån-fre kl. 8.30 - 10.00)
E-post: louise.tygewall@skurup.se

Charlotte Pilhamre, Administratör
Tel: 0411-53 63 12  (Telefontid mån, ons-tor kl. 8.00 - 14.00)
E-post: charlotte.pilhamre@skurup.se

Ivan Cavar,  Administratör
Tel: 0738-560 806  
E-post: ivan.cavar@skurup.se

 

Pedagogisk personal


Barbara Sjögren
Lärcentrum
Mobil: 0738-56 03 17
E-post: barbara.sjogren@skurup.se

Mikael Svensson
Lärcentrum
Mobil: 0738-56 03 13
E-post: mikael.svensson@skurup.se

 

Yrkeslärare

Emma Fors
Vård- och omsorgsutbildning
Mobil: 0738-560044
E-post: emma.fors@skurup.se

Annika Carlsson
Vård- och omsorgsutbildning
Mobil: 0738-560050
E-post: annika.carlsson@skurup.se

Per Vilhelmsson
Yrkesförarutbildning
Mobil: 0738-56 01 00
E-post: per.vilhelmsson@skurup.se

Tomas Magnusson
Yrkesförarutbildning
Mobil: 0738-56 02 72
E-post: tomas.magnusson@skurup.se

 

SFI lärare

Martina Persson,  Specialpedagog
Tel: 0730-761 326
E-post: martina.persson@skurup.se

Kjersti Popotnik
SFI
Mobil: 0738-56 03 14
E-post: kjersti.popotnik@skurup.se

Marit Lindeke
SFI
Mobil: 0738-56 03 11
E-post: marit.lindeke@skurup.se

Susanne Nilsson
SFI
Mobil: 0738-56 03 12
E-post: susanne.m.nilsson@skurup.se

Jonny Jörmar
Elevassistent SFI
E-post: jonny.jormar@skurup.se

 

 



 

Sidansvarig: Therese Nilsson
Sidan uppdaterad 2022-07-05